Det er ikke kun de store modeller fra HTC der får Froyo, nu lover producenten at lillebroren til HTC Desire også får Android 2.2.
Hvornår præcist opdateringen vil ske er endnu uvist, men via HTC’s facebook side lover de, at det vil ske i de kommende uger (mon det er inden jul?)
Læs også: Froyo / Android 2.2 er 450 % hurtigere og deler også dit internet
The update has been progressing quite well, and in the coming weeks those with unbranded Legends should be receiving the update.
I første omgang er det kun unbranded versioner af HTC Legend der vil få denne opdatering, men så snart operatørerne har tilføjet deres og godkendt opdateringen vil disse også snart få opdateringen.
Læs også: HTC Legend kan nu bestilles via Telmore
Det er stadig uvist om HTC smider nye funktioner ind under tæppet, ligesom vi så det med HTC Desire og muligheden for at optage HD video.
Kilde:
http://www.facebook.com/topic.php?topic=13628&post=101706&uid=101063233083#post101706